Засідання колегії Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації на базі опорного закладу “Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1”

24 квітня, на базі опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа  І-ІІІ ступенів №1», відбулося засідання колегії Департаменту освіти і науки  Полтавської облдержадміністрації «Про стратегію нового освітнього простору загальної середньої освіти Полтавської області на 2017-2020 роки в частині створення опорних шкіл та її реалізацію у Зіньківському районі».

Участь у заході взяли директор Департаменту  освіти і науки облдержадміністрації Олена Харченко, голова Полтавського обласного комітету профспілки працівників освіти і науки України Григорій Шумейко,  голова  Громадської ради при Полтавській облдержадміністрації Володимир Голуб, ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Микола Степаненко, депутат обласної ради Олександр Путря, голова Зіньківської районної ради Сергій Нерозя, начальник відділу освіти Зіньківської райдержадміністрації Юрій Дахно та керівники закладів освіти районів області.

Сергій Нерозя, голова Зіньківської районної ради, привітав учасників колегії та побажав плідної роботи, зазначивши: «Успіх у створенні опорних закладів можливий лише за тісної співпраці усіх гілок влади і підтримки органів місцевого самоврядування».

Начальник відділу загальної середньої, дошкільної, спеціальної та інклюзивної освіти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ангеліна Кушпіль та начальник відділу освіти Зіньківської райдержадміністрації Юрій Дахно проінформували присутніх про стратегію нового освітнього простору  загальної середньої освіти Полтавської області  на 2017-2020 роки в частині створення опорних  шкіл та їх діяльність  на прикладі Зіньківського району.

Досвідом своєї роботи, у частині створення опорних шкіл, поділилася Людмила Сідак, директор опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1».

Одним із головних напрямків роботи закладів професійної (професійно-технічної) освіти області є забезпечення збалансованості попиту та пропозицій регіонального ринку праці, якісних і кількісних показників підготовки фахівців та робітничих кадрів.  Головний спеціаліст відділу професійної (професійно-технічної) освіти, організаційної роботи та документообігу управління позашкільної, професійної (професійно-технічної), вищої освіти та правового забезпечення Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валентина Франчук детально розповіла про формування  регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів та молодших спеціалістів у закладах професійної професійно-технічної  освіти на 2018-2019  навчальні роки.

Олена Ухань, начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи, координації роботи закладів вищої освіти, науки та інноваційної діяльності Департаменту освіти і науки донесла до присутніх інформацію про виконання закладами освіти заходів Програми правової освіти населення області на 2016-2020 роки щодо правової обізнаності учнівської молоді, педагогічних працівників, батьківської громадськості і профілактики підліткової злочинності. Вона наголосила: «Досягти вказаної мети можливо шляхом реалізації  таких заходів, як підвищення рівня правової освіти населення, насамперед учнівської та студентської молоді, викладачів правових дисциплін, громадян».

По всіх питаннях розгляду колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації прийнято відповідні рішення.