Пам’ять поколінь – жива

Багатьом героям, полеглим на полях битв, не судилося побачити Велику Перемогу. Вже немає з нами і тих, хто відстоявши свободу і незалежність Батьківщини, повернулися в післявоєнну розруху, мужньо подолали всі тортури, відновили зруйновані міста і села. На превеликий жаль, ім’я не кожного загиблого солдата відоме й донині.

Сьогодні, 8 травня, напередодні свята Великої Перемоги, на Центральному кладовищі міста, відбулося відкриття пам’ятного знаку двом невідомим солдатам.

У заході взяли участь міський голова Сергій Максименко, голова районної ради Сергій Нерозя, заступник голови районної ради Сергій Загорулько, в.о. голови, керуючий справами апарату райдержадміністрації Анатолій Водолага, начальник управління соціального захисту населення Зіньківської районної державної адміністрації Віктор Півень, голова Зіньківської районної ради ветеранів Володимир Прислонський,  начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту Зіньківської районної державної адміністрації Людмила Кімлик-Яроха, військовий комісар Зіньківського військового комісаріату Олег Івахнов, учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни, інвалід війни Василь Вінніченко, учні шкіл, громадськість.

Відкрив і вів мітинг міський голова Сергій Максименко: «У нашому місті багато пам’ятників, меморіалів, на пошану наших дідів і батьків, які у 1945 році принесли нашій країні Велику Перемогу. Будь-який пам’ятник, маленький чи великий, – це символ нашої поваги до кожного, хто не повернувся з війни. Це треба не мертвим, це потрібноживим! Але народні пам’ятники, пам’ятні знаки – дорогого варті. В них особлива сила, оскільки вони свідчать, що пам’ять поколінь жива, що сьогодні всі зберігають в серцях велику повагу і любов до солдат, які здобули Велику Перемогу над нацизмом».

Право відкрити пам’ятний знак двом невідомим солдатам було надано голові Зіньківської районної ради ветеранів Володимиру Прислонському та учаснику бойових дій Великої Вітчизняної війни, інваліду війни Василю Вінніченку.

«Нехай цей пам’ятний знак стане нагадуванням нащадкам, що ми не маємо права ні на мить забувати про тих, хто ціною власного життя приніс нашій Батьківщині омріяну Перемогу. Хай ця пам’ять додає нам усім сили, мудрості і любові до своєї рідної землі», – з такими словами звернувся до присутніх Володимир Прислонський.

Присутні вшанували світлу пам’ять всіх загиблих солдат Зіньківського краю, які віддали своє життя, захищаючи мир та спокій Батьківщини, та поклали  гірлянди Слави та квіти до пам’ятників.