Сергій Нерозя: «Ми завжди пам’ятатимемо ціну, яку заплатили наші земляки, за надану можливість наступним поколінням жити, народжувати і виховувати дітей…»

Тепла, сонячна весна принесла нам одне із найбільших свят – День Перемоги. Цього дня ми вкотре подумки повертаємося до незабутнього травня 1945 року, щоб згадати тих, хто виборов нашу свободу у страшному поєдинку з фашистськими загарбниками.

Сьогодні, 9 травня, у місті Зіньків, відбувся урочистий мітинг. У заході взяли участь керівництво району та міста, працівники установ, організацій, жителі району, гості міста.

Відкрив і вів мітинг міський голова Сергій Максименко: «Для усіх поколінь цей день є особливим: у ньому і радість перемоги, і гіркота втрат. Мільйони наших співвітчизників залишилися на полях жорстоких битв за найсвятіше – свободу нашої Вітчизни.»

Голова районної ради Сергій Нерозя зазначив: «Сьогодні на Зіньківщині залишилось лише 15 ветеранів війни та 2 вдови померлих ветеранів, які нині серед нас, які побачили вогонь Другої Світової війни на власні очі, які стали свідками Великої перемоги, яким особисто ми кажемо «Спасибі!» за цей величний подвиг, за ту травневу ніч, коли замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов мир – довгожданий і вистражданий, оплачений найвищою ціною – ціною крові і сліз. Ніколи не забудемо і про 876 зіньківчан, які загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни», та закликав присутніх вшанувати світлу пам’ять воїнів-визволителів, наших земляків, загиблих у Другій Світовій війні хвилиною мовчання.

З вітальними словами до всіх присутніх звернулися також в.о. голови, керуючий справами апарату райдержадміністрації Анатолій Водолага, Зіньківський районний військовий комісар Олег Івахнов, учень 11 класу Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 Антон Семенов, голова ради районної організації ветеранів Володимир Прислонський: «Зустрічаючись з ветеранами, ми все більше і більше пересвідчуємося, що це люди високопатріотичні, віддані своєму народові і уже жаліють, що маючи значний тягар прожитих років, букет хвороб і рани, вони не мають можливості черговий раз виступити на захист своєї країни від ворога. Тож берімо з них приклад служіння своєму народові, вчімося у них добрим справам і тоді ми переможемо будь-якого ворога і в першу чергу на Сході нашої країни, і в Криму.»Володимир Петрович звернувся до присутніх власним віршем «Не забувайте Перемогу».

На святі Перемоги були присутні ветерани Великої Вітчизняної війни – Вінніченко Василь Михайлович та Федоренко Василь Максимович, які зі сльозами в очах споглядали за дійством.

Почесною гостею міста сьогодні була Марія Олександрівна Акцизнін, з Білорусії, правнучка лейтенанта Акцизніна Михайла Михайловича, який загинув 4 вересня 1944 року, звільняючи Зіньків від загарбників. Вона звернулася до всіх присутніх вітальними словами, з болем у душі і гордістю в серці згадала свого прадідуся, подякувала за надану можливість знаходитися на тій землі, що він боронив.

Також, на Святому місці відбулася поминальна панахида по загиблих в роки війни.

Опісля, керівництво району та міста, всі присутні поклали квіти та гірлянди до Меморіалу Вічної Слави.