Зіньківщина долучилася до Всеукраїнської Естафети Пам’яті «Слава визволителям України»

6 вересня – день, коли ми віддаємо данину поваги  тим, хто героїчно боронив  рідну землю зі зброєю в руках,  вшановуємо пам’ять тих, хто загинув, визволяючи наш район від нацистських окупантів.

Сьогодні Зіньківщина радо зустріла 75-й переможний вересень.

На урочистості, присвячені дню визволення Зінькова від німецько-фашистських загарбників, до Меморіалу Вічної Слави, містом колоною йшли представники Зіньківської ради ветеранів, керівництво району та міста, працівники установ, організацій, жителі району, гості.

Вів мітинг міський голова Сергій Максименко: «Цього дня воїни 52 армії Воронезького фронту після кількаденних запеклих боїв звільнили Зіньків від злого ворога. За останніми даними, 1175 воїнів Червоної армії різних національностей загинули визволяючи наше місто та села міської ради. Зіньків став першим районним центром на Полтавщині, звільненим від окупантів…»

З вітальним словом до всіх присутніх звернувся заступник голови районної ради Сергій Загорулько: «Сучасний Зіньків може пишатися тим, що в ньому народжуються і зростають покоління талановитих і працелюбних людей, які змінюють його обличчя. Ми шануємо і пам’ятаємо всіх, хто захищав нашу землю від німецько-фашистських загарбників, і пишаємося своїми істинними героями, які сьогодні відстоюють нашу незалежність і захищають нас кожного дня. Кожен з вас – це жива історія України, приклад мужності та патріотизму для земляків.» 

В. о. голови, керуючий справами апарату райдержадміністрації Анатолій Водолага закликав вшанувати хвилиною мовчання всіх тих, хто ціною власного життя виборював перемогу в жорстоких боях, самовіддано трудився в тилу ворога, хто приніс омріяну перемогу на рідну зіньківську землю.

Слова для привітання також мали районний міський комісар Олег Івахнов, учень Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2  Андрій Мільченко, голова ради районної організації ветеранів Володимир Прислонський, який звернувся власним віршем «Немає тих, хто вміє розповісти…» та словами подяки до учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни – Сергія Харлампійовича Богославця, Василя Михайловича Вінніченка, Василя Максимовича Федоренка, що був присутнім на урочистостях. Згадав про земляків-визволителів нашого міста – Івана Севастьяновича Павленка, Василя Федоровича Сімкіна; Героїв Радянського Союзу – Анатолія Олександровича Волоха, Олександра Івановича Романютіна.

У цей величний пам’ятний день хвилини радості і, водночас, суму розділили з нами вельмишановні гості нашого міста, яких за доброю українською традицією Зіньків зустрів хлібом-сіллю, – делегація Котелевського району, на чолі з головою Котелевської райдержадміністрації  Віктором Колосом.  Вони прибули задля того, аби привітати нас зі святом, передати Всеукраїнську Естафету Пам’яті «Слава визволителям України» та її атрибути, які крокують українською землею шляхами воїнів-визволителів. Ця естафета пройде селами Зіньківського району і буде передана у Шишаки, аби до 28 жовтня 2019 року, у 75-річницю визволення всієї території України, дійти аж до західних кордонів.

Керівництво району та міста, всі присутні поклали квіти та гірлянди до Меморіалу Вічної Слави.