«…Щоб нам під мирним небом жить,

Їм довелось життя віддати…»

Микола Ткаченко

Сьогодні, напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та Дня Захисника України, відбулися урочисті заходи та відкриття Пам’ятника загиблим воїнам антитерористичної операції.

Зі словами вдячності та привітаннями до присутніх звернувся голова районної ради Сергій Нерозя:

«Так склалося, що життя внесло свої корективи і знову поставило перед нами випробування. На Сході йде війна. Вирішується доля і майбутнє України.

Не лишилися осторонь війни на Сході і наші земляки, які боролися і борються за мир і спокій України. Імена п’ятьох з них навічно закарбовано у серці кожного з нас. Гірко, образливо, важко на душі. Йдуть від нас  кращі з кращих, у розквіті сил, повні надій і планів. Нічим не заповнити ці втрати. Жодними словами не утішити рідних і близьких. І одне лише може пом’якшити гіркоту втрат – наша пам’ять.

То ж пам’ятаємо імена славних синів, наших земляків, героїв сьогодення: Івана Матвієвського, Миколи Ряскова, Вадима Мирінця, Віталія Кузьменка, Романа Яковця…»

З промовами виступили також в. о. голови райдержадміністрації Анатолій Водолага, секретар міської ради Володимир Чикало, учасник АТО Зіньківщини Павло Омельченко, офіцер командування 27-ї Сумської реактивної артилерійської бригади,  член ГО «Братерство учасників Антитерористичної Операції Полтавщини» (м. Гадяч) капітан запасу Олександр Курішко, сержанту поліції Полтавського батальйону , взводу №2, роти №2 патрульної служби поліції особливого призначення «Полтава» Євгеній Левошко.

Під час мітингу прозвучав вірш солдата Миколи Ткаченка:

З небес ворожий «Смерч летів,

І відлітали в вічність душі

Чоловіків, синів, братів,

Коханих або просто друзів.

Від горя їх батьки в ту мить

Своїм очам не йняли віри:

Невже це наш синок лежить?

Йому ж ще рано до могили…

Дружина сина обіймає,

Голівку пестить, й тихо плаче.

А він, маленький, ще не знає,

Що більше татка не побачить.

Забрала їх страшна війна.

Війна брудна й незрозуміла.

Комусь багатство принесла,

А хлопців в землю положила.

Нам їх, на жаль, не воскресить.

Та ми повинні пам’ятати,

Щоб нам під мирним небом жить,

Їм довелось життя віддати.

І хоч пливе невпинно час,

Героїв душі не вмирають.

Та знайте, друзі, вдома вас

Ще й досі в вікна виглядають.

Відкрили пам’ятник загиблим зіньківчанам в зоні АТО Наталія Матвійчук, Олександр Рясков, Тетяна Кузьменко. Пам’ять про наших Героїв житиме у віках, бо ціною власного життя вони здійснили достойний подвиг.

Після відкриття пам’ятника відбувся обряд його освячення.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих героїв та поклали квіти до пам’ятника.

Продовжилися урочисті заходи святковою концертною програмою за участі артистів районного Будинку культури та вихованців позашкільних закладів міста.

Військовий комісар Зіньківського районного військового комісаріату Олег Івахнов нагородив відзнаками Президента України кращих бійців та волонтерів Зіньківщини.