Визначено переможців обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Зіньківського району 2018 року

З метою підвищення активності територіальних громад та органів місцевого самоврядування у розв’язанні актуальних проблем розвитку їх територій, поширення позитивного досвіду, набутого у процесі реалізації проектів, 23 листопада, у Полтавській обласній раді, відбулося засідання ради обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, заснованого обласною радою.

У засіданні, яке вів голова обласної ради, голова ради конкурсу Олександр Біленький, Зіньківський район представляли голова районної ради Сергій Нерозя та інспектор відділу управління майном спільної власності територіальних громад району, координатор районного ресурсного центру розвитку територіальних громад Інна Золочевська.

Було розглянуто 80 проектів, поданих на конкурс 2018 року із 24 районів та 5 міст обласного значення.

Переможцями рада конкурсу визначила 49 проектів, з них – 2 належить Зіньківському району, а саме: проект «Право на безпечне життя» – модернізація комунальної організації «Кирило-Ганнівська місцева пожежна охорона», який передбачає зміцнення матеріально-технічної бази (пожежно-рятувального обладнання) новоствореної місцевої пожежної охорони, що дасть змогу оперативно реагувати на будь-які складні ситуації. На сьогодні дана пожежна установа  обслуговує 5 територіальних громад: Артелярщину, Кирило-Ганнівку, Покровське, Ставкове, Човно-Федорівку, із загальною  кількістю населення – 3220 осіб.

Перемогу отримав також проект «Реконструкція системи гарячого водопостачання Зіньківської ЦРЛ з використанням альтернативних джерел енергії для задоволення санітарно-гігієнічних вимог у лікарні, шляхом встановлення сонячних колекторів». Він передбачає використання альтернативних джерел енергії для задоволення санітарно-гігієнічних вимог у лікарні, шляхом реконструкції системи гарячого водопостачання Зіньківської ЦРЛ та встановлення сонячних колекторів. У Зіньківській ЦРЛ впродовж 2016-2017 років було проведено ряд робіт по впровадженню енергоефективних технологій. Завдяки коштам, залученим Народним депутатом України Олегом Кулінічем з державного бюджету, коштам, що виділялися з районного бюджету, фінансовій підтримці місцевих громад, у центральній районній лікарні замінено дерев’яні віконні блоки на енергозберігаючі та закінчено ремонтні роботи покрівлі на шатрову.

Обидва проекти-переможці буде реалізовано на умовах співфінансування з обласного та місцевих бюджетів.

Сергій Нерозя: «Щиро вдячний співпраці Народному депутату України Олегу Кулінічу, голові Полтавської обласної ради Олександру Біленькому, депутатам обласної ради: Людмилі Овчаренко та Олександру Путрі, за допомогу у вирішенні важливих питань, які стосуються Зіньківського району.  Відрадно, що завдяки спільним зусиллям наше місто та села з кожним роком стають все більш впорядкованішими.»