14 грудня – День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

14 грудня Україна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. 32 роки відділяє нас від Чорнобильської катастрофи, а той чорний день трагедії продовжує хвилювати людей: і тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої землі. Цей день об’єднує  всіх одним спогадом, однією печаллю, однією надією.

Катастрофа на Чорнобильській  АЕС сколихнула весь світ  своєю величезною руйнівною силою і мужністю тих, хто першими зіткнувся з її страхітливими наслідками.

14 грудня в Зінькові відбулися заходи по вшануванню учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: засідання круглого столу за участю керівників району, міста та служб, які причетні до вирішення проблем чорнобильців, мітинг – реквієм біля пам’ятника ліквідаторам – зіньківчанам на Меморіалі Вічної Слави та покладання квітів.

Заступник голови районної ради Сергій Загорулько, в.о.голови районної державної адміністрації Володимир Водолага, секретар міської ради Володимир Чикало, заступник голови районної громадської організації «Союз Чорнобиль» Микола Манойло звернулись до ліквідаторів зі словами вдячності за героїзм та силу духу, проявлені при подоланні наслідків аварії.

«Низький уклін усім ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, які 32 роки тому, не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха аби якнайшвидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, обмежити біду, тим, хто зупинив розбурхану стихію некерованої ядерної реакції і зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків цієї катастрофи.

Світла пам’ять тим, хто відвівши від нас «пекельний атом», відійшов за межу вічності. Нехай ніколи в пам’яті людства не зітреться їх неоціненний подвиг задля життя на Землі!», – зазначив у своїй промові Сергій Загорулько.

Виступаючі побажали ліквідаторам міцного здоров’я, миру, невичерпної енергії, сімейного благополуччя, уваги держави і вдячних поколінь.