Відбулася робоча зустріч

Сьогодні, у депутатській кімнаті районної ради, за участі голови районної ради Сергія Нерозі, заступника голови районної ради Сергія Загорулька, в. о. голови райдержадміністрації Анатолія Водолаги, першого заступника голови райдержадміністрації Миколи Хоменка, керівників закладів соціальної сфери району та відділів райдержадміністрації, відбулася робоча зустріч з Опішнянським селищним головою Миколою Різником, заступником голови Теймуром Мустафаєвим, секретарем Юлією Масюк та бухгалтером Олександрою Чаус.

У ході засідання обговорили питання, що стосуються об’єктів соціальної інфраструктури, які обслуговують жителів Опішнянської селищної об’єднаної територіальної громади.

Варто зауважити, що з 1 січня 2019 року Опішнянська ОТГ перейшла на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. Як наслідок, з державного бюджету на освіту виділено 8 311 тис. грн., на охорону здоров’я – понад 1 млн. грн.. Податки, що раніше надходили до районного бюджету, надходитимуть тепер до Опішнянської ОТГ. Це говорить про те, що новостворена об’єднана територіальна громада має повне право і можливість утримувати об’єкти освіти, охорони здоров’я, культури та соціального захисту.

Присутні дійшли згоди, що впродовж січня повинна відбутися передача – прийняття зазначених об’єктів соціальної інфраструктури Опішнянській селищній об’єднаній територіальній громаді.

При обговоренні йшла мова про те, що протягом січня, доки проводитиметься передача даних об’єктів, на бюджетній сесії, яка відбудеться цього тижня у новоствореній об’єднаній громаді, буде виділено субвенцію районному бюджету на утримання вищезазначених закладів.

Що стосується охорони здоров’я, то на первинний рівень Зіньківському ЦПМСД, і на вторинний рівень Зіньківської ЦРЛ буде надано субвенцію Опішнянською ОТГ районному бюджету на їх утримання, так як інший механізм фінансування відсутній.

Голова районної ради Сергій Нерозя наголосив, що в районі всі об’єкти соціальної інфраструктури готові до передачі, зібрано необхідні пакети документів, проведено інвентаризацію, підготовлено проекти рішень тощо.

Від того, наскільки злагоджено буде працювати команда новоутвореної  ОТГ залежить швидкість передачі та добробут, благополуччя її жителів, які користуються послугами соціальної інфраструктури.