«Земля дрижала. Схід в огнях жеврів.
Сурміли сурми. Гримали гармати…
А в їх очах вогнистих і завзятих
Горів святий благословенний гнів…
»

Андрій Герасевич

29 січня українська громадськість вшановує пам’ять мужніх героїв, що віддали своє життя за самостійність, волю та незалежність Батьківщини.

Бій під Крутами став одночасно трагічною та героїчною сторінкою в історії українського народу. І хоча кожного з юних студентів і гімназистів переповнювало бажання жити і творити, вони свідомо йшли на смерть, відстоюючи національній ідеї, власним прикладом стверджуючи, що український патріотичний дух незборимий.

Україна за цей час зазнала і зазнає чимало випробувань, проте й сьогодні незмірним відлунням озиваються у серці кожного з  нас події на Сході. Герої ООС, які поклали свої життя і здоров’я на вівтар правди і свободи, будуть слугувати нинішньому і майбутньому поколінням взірцем героїзму і самопожертви. Подвиг наших патріотів має свій вічний, духовний вимір. Тож схилімо наші голови в глибокій пошані перед їх світлою пам’яттю!

Нехай подвиг Героїв Крут та усіх борців за волю і незалежність України буде символом боротьби за свободу українського народу, взірцем відданості Вітчизні.

Пом’янімо ж звитягу та безстрашність усіх тих, хто впродовж століть віддавав своє життя за незалежність України й продовжує це робити сьогодні. Не забуваймо наших земляків, героїв сьогодення, які вже котрий рік поспіль боролися й борються за мирне небо рідної землі.

Пам’ятаймо наших героїв!

Вічна слава героям Крут!

Голова районної ради

Сергій Нерозя