«Відлетіли у вічність герої,

Їм ніхто не поверне життя,

Тільки б серце не знало спокою,

Тільки б знали ми ціну буття!»

Ганна Литовець-Гайдаш

День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого з метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Сьогодні у м. Зіньків, біля пам’ятника Тараса Шевченка, відбулися урочистості з нагоди п’ятої річниці трагічної загибелі Небесної Сотні, у яких взяли участь: заступник голови районної ради Сергій Загорулько,  перший заступник голови райдержадміністрації Микола Хоменко, керівники управлінь, відділів, структурних підрозділів райдержадміністрації, учні міських шкіл, громадськість. Вів мітинг міський голова Сергій Максименко.

Волонтер Зіньківщини, член національної спілки письменників України «Свічадо» Ганна Литовець-Гайдаш продекламувала власний вірш «Відлетіли у вічність герої…»:

Відлетіли у вічність герої,

Їм ніхто не поверне життя,

Тільки б серце не знало спокою,

Тільки б знали ми ціну буття!

«Не забути, не втратити віри,

Не зламатись на довгім шляху!» –

Промовляють їх душі з ефіру

Щире слово на путь нелегку.

В небі сотня зірок-талісманів

Україні висвітлюють шлях,

Хай не буде вже кривди-обману,

Хай любов торжествує в серцях!

Не даремно – герої у вічність,

Не даремно – печалі й жалі,

А для того, щоб мир та успішність

Панували на рідній землі!

Учасники вшанували  пам’ять Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності хвилиною мовчання, поклали квіти до підніжжя пам’ятника.