«…Ці люди – це приклад для нас

У служінні країні і людям.

Хай ніколи не прийде той час,

Коли ми поважать їх не будем.»

Володимир Прислонський

Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей поважного віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана.

Життєвий шлях людей поважного віку – це джерело народної мудрості, взірець любові до рідної землі та служіння її народу, невичерпне джерело натхнення, сили духу і віри у щасливе майбутнє України.

Сьогодні у районному Будинку культури відбулися урочисті заходи з нагоди Дня людей поважного віку і Дня ветерана.

«Турбота про людей старшого покоління – справа кожного, адже тепло людських сердець, моральна й матеріальна підтримка особливо потрібні саме у поважному віці.

Сьогодні ми віддаємо данину щирої поваги нашим батькам, пенсіонерам, ветеранам війни та праці. Саме ви, старше покоління, будували нашу країну та виборювали її незалежність. Ви виростили дітей, а тепер віддаєте добро, любов і ласку своїм онукам та правнукам. Ви – джерело народної мудрості, а ваш практичний життєвий досвід, невичерпна енергія та оптимізм – це нерозривний місток, який єднає покоління. Ми пам’ятаємо про свій неоплатний борг перед вами і спрямовуємо всі зусилля для збереження і примноження ваших досягнень і надбань» – звернувся до присутніх голова районної ради Сергій Нерозя.

З вітальними промовами виступили перший заступник голови  райдержадміністрації Микола Хоменко та заступник міського голови Геннадій Хорошун.

Грамотами районної ради та районної державної адміністрації керівники району нагородили керівника групи пошуково-патріотичної організації «Меморіал» – Андрія Валерійовича Чернявського, ветерана праці, волонтера-хормейстера ансамблю ветеранів «Вербиченька» Територіального центру – Віолетту Петрівну Півень, дитину війни, ветерана праці, голову первинної ветеранської організації Зіньківського інкубатора – Якова Петровича Деркача, ветерана праці, голову первинної ветеранської організації Зіньківського молокозаводу – Ніну Василівну Новак.

Голова ради районної організації ветеранів Володимир Прислонський зауважив: «Ветеранська сім’я нашого району, на жаль, щороку значно зменшує свою чисельність і нині налічує вже трохи менше 10 тисяч ветеранів різної категорії і серед них лише 11 учасників бойових дій на фронтах Великої Вітчизняної війни. Ми пишаємося тим, що в наших ветеранських рядах крокує Курмаз Тетяна Дмитрівна – колишня трактористка із села Велика Павлівка, єдина в районі нагороджена трьома Орденами Трудової Слави, що прирівнюється до звання Героя соціалістичної праці, а також Почесні ветерани України  Омельченко Володимир Степанович і Мурадян Сергій Сандронович. Приємно відзначити, що ветеранам приділяється значна увага зі сторони народного депутата Кулініча Олега Івановича та голови районної ради Нерозі Сергія Васильовича, які відносяться до ветеранів як хороший син до хорошого батька».

Гарний настрій, незабутні враження та позитивні емоції подарували присутнім артисти, творчі колективи та юні аматори районного Будинку культури, а також член літературно-мистецького об’єднання Зіньківщини «Свічадо» Володимир Прислонський.