Сергій Загорулько: «Сьогодні ми вшановуємо всіх, хто причетний до цього високого звання – вкритих сивиною і увінчаних нагородами ветеранів, молодь, яка лише нещодавно одягла військову форму, українських воїнів, які відстоюють незалежність та суверенітет України у війні, що на Сході…»

Сьогодні, напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та Дня Захисника України, відбулися урочисті заходи.

Хвилиною мовчання перед пам’яттю і подвигом славних синів Зіньківщини героїв АТО розпочалися урочистості з відзначення Дня захисника України біля Меморіалу Вічної Слави, де зібралися керівництво району та міста,  представники установ, підприємств та організацій, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, учасники АТО Зіньківського району, волонтери, учні місцевих шкіл, громадськість.

Зі словами вдячності та привітаннями до присутніх звернувся заступник голови районної ради Сергій Загорулько:

«Так склалося, що життя внесло свої корективи і знову поставило перед нами випробування. На Сході йде війна. Вирішується доля і майбутнє України. 

Не лишилися осторонь війни на Сході і наші земляки, які боролися і борються за мир і спокій України. Імена п’ятьох з них навічно закарбовано у серці кожного з нас. Гірко, образливо, важко на душі. Йдуть від нас  кращі з кращих, у розквіті сил, повні надій і планів. Нічим не заповнити ці втрати. Жодними словами не утішити рідних і близьких. І одне лише може пом’якшити гіркоту втрат – наша пам’ятьСергій Васильович закликав громаду низько схилити голови перед пам’яттю і подвигом славних синів нашого району: Івана Матвієвського, Миколи Ряскова, Віталія Кузьменка, Вадима Мирінця, Романа Яковця – героїв нашого сьогодення.

З промовами виступили також в. о. голови райдержадміністрації Анатолій Водолага, секретар міської ради Володимир Чикало, учасник героїчної оборони Донецького аеропорту, керівник громадської організації бойових дій Зіньківщини в АТО, волонтер Михайло Дубина, учень опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1», учасник і переможець Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл(Джура)» Едуард Вербицький, учень Зіньківського ліцею імені М. К. Зерова, член загону «Пам’ять» Олександр Хмілевський, заступник Зіньківського районного військового комісара Юрій Фесенко.

Глибокі співчуття, з приводу гірких втрат, керівники району та міста висловили присутнім на мітинзі матерям: Тетяні Кузьменко, Світлані Матвієвській, Валентині Рясковій.

Присутні поклали гірлянди і квіти до підніжжя пам’ятника героям АТО Зіньківщини.

Продовжилися урочисті заходи концертною програмою за участі артистів районного Будинку культури та вихованців позашкільних закладів міста.

Керівники району та міста провели церемонію нагородження. Орденом за вірність присязі нагородили учасників бойових дій АТО на Сході України: Леоніда Олексійовича Горяєва, Романа Григоровича Третяка, Володимира Олександровича Пашка,  Андрія Валерійовича Солодовника,  Олексія Юрійовича Цигана, Максима Анатолійовича Даценка, Сергія Володимировича Хурсу, Василя Івановича Хрипка,  Миколу Миколайовича Некраша, Романа Олександровича Трьомсу.

Медалями за оборону рідної держави нагородили учасників бойових дій АТО на Сході України: Миколу Андрійовича Храпача, Олексія Володимировича Ломаку, Сергія Яковича Хижного, Олександра Миколайовича Солов’я,  Анатолія Олександровича Кононенка, Олексія Павловича Кащенка, Руслана Олександровича Костенка.

За активну громадянську позицію, вагомий внесок у зміцнення оборо здатності України, значну підтримку її воїнів та з нагоди святкування Дня захисника України та Дня українського козацтва спільними грамотами районна рада та районна державна адміністрація нагородили: Івана Івановича Гришка, Івана Васильовича Левошка, Юрія Григоровича Тарана, Ігора Григоровича Осауленка, Руслана Вікторовича Нагорного, Олега Валентиновича Кулика, Аллу Василівну Кузіну, Василя Михайловича Михайленка, Олександра Юрійовича Жмурка, Наталію Іванівну Саєнко, Світлану Василівну Злепко, Григорія Васильовича Саєнка, Василя Івановича Поповича, Анатолія Миколайовича Бойка, Леоніда Васильовича Бедюха,  Олександра Миколайовича Лісного, Олексія Григоровича Григоренка, Дмитра Михайловича Нечитайла.