Не зникає пам’ять тих тривожних літ…

Уже сімдесят п’ять років віддаляють всіх нас від того страшного дня, коли в кожну українську сім’ю надійшла зловісна звістка про початок Великої кровопролитної війни. Безжальне колесо Другої Світової війни прокотилося по українській землі, залишивши за собою розруху і безлічі людських жертв.

Справжній масштаб цих великих втрат неможливо оцінити. Та навіть всевладний час не в змозі стерти із нашої пам’яті згадку про ті страшні події.

Сьогодні, 28 жовтня, біля меморіалу загиблим воїнам у Другій Світовій війні відбувся урочистий мітинг з нагоди 75 річниці визволення України від фашистських загарбників.

Участь в урочистих заходах взяли керівництво району та міста,  представники установ, підприємств та організацій, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, учні місцевих шкіл, громадськість.

Від імені депутатського корпусу районної ради і від себе особисто голова районної ради Сергій Нерозя привітав усіх присутніх з визначною подією у житті зіньківчан та всіх українців – 75 річницею визволення України від фашистських загарбників:

«У цей день ми низько вклоняємося і висловлюємо слова глибокої вдячності всім ветеранам, учасникам Другої світової війни, партизанам. Уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога та складаємо глибоку шану солдатським вдовам, дітям війни, які допомагали піднімати Україну з руїн, згадуємо всіх, чиї життя забрала війна.

Вогняний вал, що двічі прокотився нашою Вітчизною, звірства нелюдського окупаційного режиму, а все це тривало понад 40 місяців, залишили по собі спалену землю. В руїнах лежали 714 міст, понад 28 тисяч сіл, десятки тисяч підприємств та господарств. Загальне число людських втрат України – до 10 мільйонів, це кожний п’ятий-шостий із загиблих у Другій світовій війні. Більше 2 мільйонів українців були вивезені для примусової праці до Німеччини. Загалом в боях на території України загинули мільйони воїнів.

Схожі виклики, на жаль, сьогодні постали перед Україною знову. Учасники антитерористичної операції на Сході нашої країни знову відвойовують право на незалежність та свободу.

Дорогі ветерани, шановні присутні! Бажаю всім вам міцного здоров’я, благополуччя, затишку в родинному колі. Ратний подвиг батьків, дідів і прадідів у Великій війні ніколи не може бути забутим. Ніколи не згасне пам’ять про всіх тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для нашого щастя.»

На мітинзі з промовами також виступили: міський голова Сергій Максименко,    в. о. голови райдержадміністрації Анатолій Водолага. Від ветеранів району слово мав заступник голови районної організації ветеранів Володимир Омельченко: «Події років Великої Вітчизняної війни не згаснуть у пам’яті нашого народу. Битва за визволення України тривала 22 місяці. У ході воєнних дій на території України загинуло близько 3 млн. радянських воїнів, було зруйновано понад 700 міст і 28 тис. сіл, знищено 16 промислових підприємств. У цей день на Меморіалі Вічної Слави ми вшановуємо героїчний подвиг нашого народу, шануємо учасників бойових дій, яких, на жаль, у нашому районі лишилося лише 11. Серед них зіньківчани – Сергій Харлампійович Богославець, Василь Михайлович Вінніченко, Василь Максимович Федоренко. Вшановуємо пам’ять про всіх загиблих земляків і тих, хто визволяв наше місто та район від німецько-фашистських загарбників.»

Від молоді міста з промовою виступив учень Зіньківського ліцею імені М. К. Зерова Олександр Хмілевський.

Час минає, але у пам’яті поколінь навіки залишається приклад патріотизму та мужності, непохитної волі, відданості та любові до рідної землі. Наш святий обов’язок – зберегти пам’ять про кожного, хто боровся з ворогом на фронті чи в тилу, загинув на окупованій території, в таборах смерті, чиє життя обірвалося на шляху до Великої Перемоги.

Учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих за свободу і незалежність Батьківщини та поклали квіти до підніжжя пам’ятника.