На порядку денному – освітянські питання

Сьогодні, 1 листопада, у депутатській кімнаті районної ради, відбулося засідання постійної комісії з питань освіти, охорони здоров’я, материнства, соціального захисту населення, культури, туризму, фізкультури і спорту, яке вела голова комісії – Світлана Чикало.

По першому питанню порядку денного – про хід виконання районної програми з реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2016 – 2019 роки інформував директор районного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Віктор Литус.  Він назвав основні завдання районного центру: проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини, виявлення сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих ситуаціях і потребують сторонньої допомоги, здійснення соціального супроводу та надання їм соціальних послуг. Розповів власне про саму програму, закцентував увагу на деяких її пунктах і підсумував використані на них кошти у 2017,  2018, 2019 роках. В рамках роботи районного центру фахівцями систематично проводяться лекційні заняття, анкетування, розповсюджуються інформаційно-просвітницькі матеріали серед неповнолітніх та осіб молодіжного віку тощо. Постійно проводиться робота з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах. Віктор Михайлович повідомив, що станом на 1 жовтня поточного року на обліку районного центру перебуває 30 сімей, у яких виховується 104 дитини.

Члени комісії детально ознайомилися з ходом виконання програми з питань захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах у Зіньківському районі на 2017 – 2020 роки, про що інформувала начальник служби у справах дітей Наталія Рись. Наталія Василівна зазначила, що впродовж звітного періоду у районі, в результаті смерті 2 матерів-одиначок, статус дітей-сиріт набули 4 дитини, наразі вони взяті під опіку родичами. На сьогодні в районі функціонує 9 прийомних родин та 3 дитячі будинки сімейного типу, в яких виховується 44 дітей. Відповідно до розпорядження голови Полтавської облдержадміністрації від 16.09.2019 № 680 «Про розподіл коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2019 рік» Зіньківському району виділено кошти в сумі майже 650 тис. грн., для придбання житла двом дітям, позбавленим батьківського піклування. На даний час в районі проводиться робота з реалізації механізму придбання житла цим дітям, відповідно до розподілу коштів. Наталія Василівна детально розповіла про заходи, які проводяться та профілактичні рейди по перевірці умов утримання та виховання дітей у сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.