Стартувало голосування за проекти Всеукраїнського Громадського бюджету

В рамках Всеукраїнського Громадського бюджету, бажаючи підтримувати та пропагувати екологічний стиль життя, від Полтавської області було подано проект «GO GREEN BOX: екостиль Полтавщини», автором якого є Ірина Березова, начальник відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату Полтавської обласної ради.

Короткий опис проекту. Для територіальних громад Полтавщини важливою проблемою є те, що небезпечні відходи збираються і накопичуються разом з побутовим сміттям, об’єм якого, на жаль, збільшується щороку. Такі шкідливі речовини, як батарейки, люмінесцентні лампи, скляні градусники потрапляють у сміттєві баки кожного господаря, а потім безконтрольно вивозяться на сміттєзвалища чи полігони. Від цього підземні води, ґрунт і повітря щодня поглинають важкі метали, кислоти, ртуть, завдаючи катастрофічної шкоди довкіллю і здоров’ю людей. Так, розкладання однієї батарейки триває близько 150 років, скла ламп та термометрів – понад 1000 років. Розпочати виокремлювати небезпечні відходи пропонується саме в малих та великих містах Полтавської області, які мають високу щільність населення, а відповідно і накопичують значні об’єми побутових відходів і непотрібних речей. Що стосується пластику, то його з кожним роком також стає все більше через повсюдне використання у побуті виробів з пластику (поліпропілену), в першу чергу ПЕТ-пляшок. Як наслідок, все гостріше постає проблема пластикового забруднення і його хаотичного накопичення. Ця ресурсоцінна сировина також повинна збиратися окремо від твердих побутових відходів. Мета. Підвищення культури поводження з побутовими відходами, у т.ч. небезпечними, шляхом облаштування відповідної інфраструктури для збору пластику та небезпечних відходів в 16 містах Полтавської області.

В рамках проекту планується закупівля та встановлення в містах обласного та районного значення Полтавської області двох видів конструкцій:

– автоматів для збору пластикових пляшок з видачею винагород в кількості 16 од.;

– контейнерів для збору небезпечних відходів (використаних елементів живлення, люмінесцентних ламп та побутових термометрів) у кількості 32 одиниці.

Проект буде реалізовано на території міст обласного та районного значення Полтавської області: Полтава, Гадяч, Горішні Плавні, Кременчук, Лубни, Миргород; Глобине, Гребінка, Кобеляки, Лохвиця, Заводське, Зіньків, Пирятин, Хорол, Решетилівка, Карлівка.

Голосування триватиме з 29 жовтня до 12 листопада 2019 року.

З питань щодо голосування звертатися за телефоном: (05353) 3-34-46.

Контактна особа: Золочевська Інна Анатоліївна – координатор Зінькіського районного ресурсного центру з  розвитку громад.

Бажаємо успіхів!