Чорнобиля гіркий полин

На серце ліг незримо й тяжко,

І плине над землею дзвін

Із тихим стогоном протяжно

26 квітня 1986 року…  Скорботною увійшла ця дата в історію України і всього людства.

Минуло 34 роки, а чорний день Чорнобильської трагедії продовжує хвилювати людей: і тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої землі. Наша пам’ять і пам’ять багатьох наступних поколінь знову і знову буде повертатися до трагічних квітневих днів 1986 року.

Тисячі простих людей стали ліквідаторами наслідків Чорнобильської катастрофи, заплативши за порятунок світу найдорожчим – своїм здоров’ям. Серед них і наші земляки. Багато з яких, на жаль, через хвороби, спричинені радіацією, передчасно пішли з життя. Майже триста мешканців району, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, потребують належного медичного та соціального забезпечення.

Органи місцевого самоврядування прикладають значні зусилля для підтримки чорнобильців, надаючи матеріальні допомоги, виділяючи кошти на зубопротезування,  придбання медикаментів, путівок на оздоровлення, безкоштовний пільговий проїзд.

Всі виплати, передбачені законодавством для ліквідаторів та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, проводяться вчасно і в повному обсязі.

Шановні учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, постраждалі від її наслідків,  сердечно дякую вам за мужність і відвагу, за виконаний громадянський обов’язок, за врятоване вашими зусиллями людство. Низький уклін усім, хто боровся зі страшною бідою.

Щиро зичу вам та вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Хай завжди поруч з вами буде людська вдячність, повага та турбота за вашу відданість та мужність!

Нехай ніколи не повториться жах тієї масштабної техногенної катастрофи, а залишиться тільки пам’ять про ті моторошні події, які  вчать нас цінувати нашу землю, природу, мир, спокій та людське життя.

З повагою – голова районної ради   Сергій Нерозя