Шановні визволителі, ветерани та учасники Другої Світової війни, дорогі земляки!

Кожен рік віддаляє від нас той знаменний день – 9 травня 1945 року, але пам’ять з роками не згасає. Всі події того часу живуть у наших серцях завдяки спогадам наших дідів та прадідів, старим фотокарткам та досі улюбленим всією країною пісням воєнних років.

Уже 75 років існує урочистий похід людської пам’яті до братських могил і обелісків, до порослих травою окопів, до пам’ятників і музеїв. 75 років нашій Великій Перемозі, ціна якої – мільйони загиблих, навіки зламані нерозквітлі людські долі, нездійсненні мрії та задуми.

Історія війни – це історія, написана кров’ю хоробрих. Мільйони кращих синів і дочок України полягли на полях бою, загинули від тяжких ран у повоєнні роки. Осколки тієї епохи все ще летять і ранять нас, а сама війна назавжди залишилася незаживаючою раною у наших серцях.

Дорогі ветерани! У нашій пам’яті назавжди залишиться ваш урок честі й слави, героїзму й самопожертви, патріотизму і вірності Вітчизні. Ми свято стоятимемо на варті миру, який ви вибороли для нас. Своєю хоробрістю і героїзмом, відвагою та невимовною  любов’ю до Батьківщини ви усьому світу довели, що Україна ніколи не скориться загарбникам.

9 травня це день, який завжди викликає почуття великої радості, безмежної гордості за наш народ та гіркий сум водночас. Ми низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто, нехтуючи смертю, зупинив фашистську навалу ціною власного життя. Складаємо глибоку шану всім, хто виборював перемогу в жорстоких боях і самовіддано трудився в тилу ворога. Ніколи не забудемо, що на їхню долю випали найважчі випробування в післявоєнні роки. Своїми руками вони підняли з попелу вщент зруйновані міста і села, фабрики і заводи, відродили знищений війною рідний край.

Ми у вічному боргу перед нашими героями війни, за обірвану війною юність, за зразки мужності, силу духу, самопожертву, які вони виявили в боях за рідну землю.

Журавлиними ключами у вічність ідуть ветерани війни, рідіють ряди вдів і тих, хто залишився під час окупації в рідному місті, селищі чи селі. На жаль, на сьогодні у Зіньківському районі лише 9 ветеранів та 1 вдова, яким довелося побачили вогонь Другої Світової війни на власні очі та стати свідками Великої перемоги.  Велика війна і виборена в ній Перемога, віддаляючись від нас у часі, не відходять у забуття. Священна пам’ять і воєнні реліквії завжди житимуть у наших серцях.

Земний уклін вам, дорогі ветерани, за мужність, стійкість, відвагу! Ваша щира любов до рідного краю, пам’ять про славетні бойові подвиги, витривалість і сила духу в тяжкі воєнні роки назавжди залишаться у наших серцях зразком справжнього патріотизму та благородства. Ніколи не забудемо про тих, хто поклав своє життя на вівтар Перемоги, чиї імена навічно закарбовано на гранітних плитах.

Від імені депутатського корпусу районної ради та від себе особисто щиро вітаю вас, дорогі ветерани, солдатські вдови, вельмишановні земляки, із ювілейною 75 річницею перемоги над фашизмом у Другій Світовій війні та Днем пам’яті і примирення – святом добра, єднання поколінь, подяки за безсмертний подвиг. Бажаю вам і вашим рідним міцного здоров’я, упевненості в майбутньому, благополуччя, злагоди, добра та оптимізму, радісних і щасливих днів. Нехай доля дарує вам ще багато щасливих років життя та зігріває теплом близьких вам людей.

З Великою Перемогою, дорогі земляки!

З глибокою повагою і вдячністю –

голова районної ради Сергій Нерозя